Pilgrim Hostel

The best hostel in Ivano-Frankivsk
Івано-Франківськ

Майдан Шептицького в Івано-Франківську

Майдан Шептицького в Івано-Франківську
Майдан Шептицького в Івано-Франківську

Майдан знаходиться в самому центрі міста, поруч з історичною площею Ринок. Їх розділяє лише один квартал. Тому Майдан, як і площа Ринок, є фактично ровесником міста.

Кожна нова влада давала майданові свою назву. Його перша історична назва – імені Франца І – австрійського імператора. Тут був навіть встановлений у 1837 році пам’ятник імператору, перший бронзовий пам’ятник в історії міста.

Після захоплення краю поляками він був знищений у 1920 році. Нині майдан має ім’я Андрея Шептицького (1865 -1944) – видатного українського церковного, культурного і громадського діяча. У 1899 році він був номінований єпископом Станіславова, пробув ним один рік і звідси призначений Галицьким митрополитом у Львові, яким залишався до кінця життя.

На майдані знаходяться три найважливіші пам’ятки містаПарафіяльний костел (тепер художній музей), єзуїтський колегіум (морфологічний корпус медичного університету), та єзуїтський костел (Катедральний собор УГКЦ). Вони дійшли до нас з середини XVIII ст. Житлові будинки у східній частині майдану відбудовані в стилі ретро в 1980 роках.

Коли наближалося 2000-ліття Різдва Христового, в різних кінцях міста були встановлені 12 каплиць на честь цієї події. Одна із них – біля катедрального собору – збудована 2001 року. Вона створена в формі ротонди, на чотирьох колонах, накрита пластиковим куполом і завершена хрестом. В каплиці встановлена скульптура Пречистої Діви Мари, виконана із італійського катарського мармуру (скульптор С. Топоркова). Ротонда обведена водним басейном круглої форми.

Майдан Шептицького на старих фотографіях

sheptytsky square old pic
maydan sheptytskogo frankivsk
памятник франце йосипу шептицького майдан
автостанція на майдані шептицького франківськ