Pilgrim Hostel

The best hostel in Ivano-Frankivsk
Івано-Франківськ

Палац Потоцьких в Івано-Франківську

Палац Потоцьких
Палац Потоцьких

На території Станіславівської фортеці було збудовано мурований цегляно-кам’яний палац Андрія Потоцького – показний замок, що як одна із небагатьох фортечних наземних споруд у реконструйованому вигляді зберігся до наших днів. За в’їзною брамою, яка оздоблена панцирами та іншими військовим спорядженням, знаходиться палацовий ансамбль, що з трьох інших боків оточений високим цегляним муром та рештками фортифікаційних валів і бастіонів. Ліворуч від брами, в глибині парку знаходиться триповерховий будинок – залишки палацу (архітектор Ф.Корассіні). Заслуговують на увагу також два флігелі ліворуч і праворуч від брами в стилі бароко, що дійшли майже без змін з XVIII ст.

В результаті необережних фінансових операцій останнього власника П. Потоцького палац був вимушено відступлений австрійській казні у 1801р. На початку XIX ст. у зв’язку з передачею палацу під військовий шпиталь внутрішнє планування було змінене. Шпиталь, який містився в палацовому комплексі на протязі 200 років, був закритий в 2004 році.

[note color=”#f1f1f1″]Адреса: вул. Шпитальна, 5.[/note]

Опрацьовується питання про створення в палаці музейного комплексу.

У палаці бували польський король Ян Собеський, австрійський цісар Йосиф II, три десятиліття мешкала дружина Пилипа Орлика, останнього українського гетьмана.

Палац Потоцьких в Івано-Франківську на карті

[gmap width=”600″ height=”400″ address=”5 Шпитальна вулиця, Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, Україна”]